XXI - MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI - BARWY MAŁOPOLSKI - MIECHÓW 2020


Ukoronowaniem twórczego wysiłku uczestników XXI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Barwy Małopolski” – Miechów 2020, jest wystawa poplenerowa, na której prezentowane są obrazy wszystkich artystów biorących udział w wydarzeniu.

 

Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” podjęło działania mające na celu dostosowanie się do nowej rzeczywistości jaka zaistniała w 2020 roku, bo chociaż powrót do dawnej normalności wciąż jest wyczekiwany, to jednak działalność instytucji kultury na warunkach sprzed zaistnienia pandemii stała się niemożliwa.


Trzynastego sierpnia w otwartej przestrzeni zebrali się artyści, władze samorządowe, sponsorzy i organizatorzy, oraz wierni i odważni widzowie z Krakowa, Wieliczki, Miechowa i okolic, aby uczestniczyć w wernisażu wystawy poplenerowej XXI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Barwy Małopolski” – Miechów 2020.

Komisarz przedsięwzięcia artystycznego – XXI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Barwy Małopolski” – Miechów 2020, a zarazem Dyrektor BWA „U Jaksy” Paweł Olchawa, witając uczestników i gości, powiedział: „zależało nam na kontynuacji pleneru w międzynarodowej obsadzie oraz utrzymaniu wysokiego poziomu artystycznego przy równoczesnym przestrzeganiu reżimu sanitarnego w tej trudnej sytuacji. Wszyscy marzymy o powrocie do dawnej normalności, ale na razie musimy zmierzyć się w walce o przetrwanie w takich warunkach, jakie są, z zachowaniem bezpiecznych odległości i stosowaniem maseczek w przestrzeniach, gdzie są one wymagane. Pogodowe warunki wyszły nam naprzeciw, pozwalając na bezpieczne zwiedzanie wystawy poplenerowej w małych grupkach po kilka osób, bez pośpiechu, bo na zewnątrz panująca pogoda sprzyja plenerowemu uczestnictwu w koncercie zorganizowanym na wolnym powietrzu”.

Wernisaż wystawy uświetnił koncert tria akordeonowego „Ars Harmonica”, w znakomitym składzie: Piotr Chołołowicz, Łukasz Jaworski i Jakub Mietła. Zasłuchanie publiczności zostało nagrodzone przez muzyków wydłużeniem koncertu o kilka utworów.

 

 


  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •