II Międzynarodowy Plener Malarski - Miechów 2001

Plener malarski "Miechów 2001”
W pierwszej połowie sierpnia w Miechowie odbywał się II Ogólnopolski Plener Malarski "Miechów 2001". Uczestniczyło w nim 19 artystów z Polski oraz po jednym z Rosji i Słowacji. Byli to: Edmund Capâk z Wielkiego Szarisza i Aleksander Szkurat ze Smoleńska. Polskę reprezentowali: Marta i Marek Andała z Bałtowa, Joanna Błońska z Sokołowa Podlaskiego, Włodzimierz Dawidowicz z Warszawy, Emilia Domańska z Poznania, Robert Dudek, Kazimierz Machowina, Ewa Kutermak-Madej i Kazimierz Madej z Krakowa, Czesław Gałużny z Sosnowca, Marek Grabowski z Dąbrowy Górniczej, Kazimierz Kielian i Władysław Szczepański z Kielc, Marcin Kołpa z Olsztyna, Ewa Łukiewska z Gdańska, Władysław Ratusiński z Częstochowy. Ziemię miechowską reprezentowali: Krystyna Olchawa, Marek Hołda z Miechowa oraz Marek Szumerowski z Książa Wielkiego. 
Plonem pleneru jest wystawa prac pokazujących Miechów i okoliczne gminy prezentowana w Miechowie do końca września a w maju przyszłego roku zostanie pokazana w Warszawie.. Wernisaż wystawy uświetnił koncert w wykonaniu Pawła Grudnia - studenta Akademii Muzycznej w Warszawie. 
   Każdy z artystów pozostawił w Miechowie co najmniej jedną pracę, które będą reprodukowane w przygotowanym przez BWA kalendarzu na rok 2002.
Kazimierz Olchawa
  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •