III Międzynarodowy Plener Malarski - Miechów 2002

 Dawno już urokliwa piwniczka MBWA Galerii Sztuki "U Jaksy" w Miechowie nie podejmowała tylu dostojnych gości i znakomitych artystów. I to z różnych stron świata. Duchota poniedziałkowego wieczoru nie odstraszyła nikogo. III Ogólnopolski Plener Malarski "Miechów 2002" został otwarty wernisażem malarstwa Stanisława Baja.

    - O rozpoczynającym się plenerze możemy śmiało powiedzieć, iż jest to impreza o zasięgu międzynarodowym. Wśród 34 uczestników, którzy zjechali do Miechowa, są artyści z: Austrii, Finlandii, Francji, Ukrainy,...

  

 

 

Nie byłoby możliwe zorganizowanie pleneru plastycznego „Miechów 2002” gdyby nie pomoc instytucji i osób rozumiejących, iż bez kultury miasto i jego mieszkańcy mniej znaczą w Polsce i świecie. Instytucjami, które w największym stopniu pomogły organizatorom to: Małopolski Urząd Marszałkowski i Starostwo Powiatowe w Miechowie. 
Byli także sponsorzy indywidualni. 
Dzięki Janowi Ostrowskiemu plastycy uczestniczyli w ognisku nad Pilicą. Stanisław Piwowarski pomógł zorganizować wyjazd do królewskiego KrakowaWłodzimierz Barczyński zmobilizował Bank PKO aby ten wsparł finansowo wydawnictwo do wystawy poplenerowej. Bolesław Kot czuwał nad prawnym zaangażowaniem sponsorów Było wiele dalszych osób, które czasami nawet tylko dobrym słowem lub jakimś gestem wspierały działania organizatorów, dzięki którym miasto nabiera znaczenia. Tym wszystkim organizatorzy bardzo dziękują a jednocześnie informują, iż dalsze wsparcie materialne nagrodzone będzie pracami malarskimi powstałymi na plenerze. Można będzie je oglądać w galerii „U Jaksy” od 20 do 30 września. 

Krystyna Olchawa

 


  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •