UCZESTNICY
Wincenty Kućma – Kraków – POLSKA – HONOROWY OBYWATEL MIECHOWA
Stanisław Białogłowicz – Rzeszów – POLSKA; Halina Budziszewska – Siedlce – POLSKA; Arijeet Chanda – Delhi – INDIE; Maia Chkonia – Batumi – GRUZJA; Stanisław Cholewa – Kraków – POLSKA; Barbara Chorążek – Miechów – POLSKA; Grzegorz Chorążek – Kielce – POLSKA; Kazimierz Furga – Warszawa – POLSKA; Marek Hołda – Miechów – POLSKA; Raimonda Kasparaviciene – Wilno – LITWA; Khairy Adam – Duhok – KURDYSTAN; Krzysztof Kolarz – Kraków – POLSKA; Marcin Kołpa – Olsztyn – POLSKA; Swietłana Kornilova – Moskwa – ROSJA; Adam Kunikowski – Otrębusy – POLSKA; Agnieszka Kwiatkowska – Kraków – POLSKA; Mikołaj Malesza – Legionowo – POLSKA; Nabaz Mohammed – Slemani-Sarchinar – KURDYSTAN; Krystyna Olchawa – Miechów – POLSKA; Paweł Olchawa – Miechów – POLSKA; Jacek Pasieczny – Kraków – POLSKA; Stanisław Pasieczny – Zamość – POLSKA; Jerzy Piątkowski – Miechów – POLSKA; Adam Pociecha – Katowice – POLSKA; Norbert Tomczak – Kraków – POLSKA; Vacheishvili Ketevan – Batumi – GRUZJA; Antoni Wróblewski – Siedlce – POLSKA
Urodził się w południowym Kurdystanie w 1981 roku. W 2008 roku ukończył College of Fine Arts University Salahaddin University w Erbil z licencjatem z malarstwa. W 2001 roku ukończył Instytut Sztuk Pięknych w Duhok i uzyskał dyplomem z malarstwa. Przez siedem lat pracował jako nauczyciel sztuki w różnych szkołach, w tym w Instytucie Sztuk Pięknych w Duhok w Kurdystanie. W latach 2012-2015 uczęszczał na Academy of Art University w San Francisco w Kalifornii , gdzie w 2015 r. jako artysta figuratywny uzyskał tytuł magistra malarstwa specjalizującego się we współczesnym realizmie.
Stanisław Białogłowicz urodzony w 1947 roku, pochodzi z Łęków Dukielskich. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia ukończył w pracowni profesora Wacława Taranczewskiego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1973 roku samodzielnie pracuje twórczo i dydaktycznie w szkolnictwie artystycznym.
Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, monumentalnym oraz rysunkiem i rzeźbą.
Halina Budziszewska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mieszka i pracuje w Siedlcach. Na co dzień jest kustoszem w dziale sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.
Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Maluje: pejzaże, ogrody i bukiety. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach.
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Ukończyła Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie w 1995 roku uzyskała dyplom w pracowni rzeźby profesora Jerzego Fobera. Ponadto uzyskała dodatkowe kwalifikacje z zakresu tańca współczesnego i choreografii. Uprawia malarstwo w technikach oleju i akrylu.
Krystyna Olchawa jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 1982 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecną Akademię Sztuk Pięknych). Dyplom uzyskała w 1984 roku. W 1985 roku powołała do życia Galerię "U Jaksy" w sieci polskich galerii Biur Wystaw Artystycznych „U Jaksy”, którą kierowała do 30 września 2019 r.
Norbert Tomczak jest z wykształcenia grafikiem. W 2012 r. ukończyli studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od wielu lat współpracuje z profesorem Wincentym Kućmą przy realizacji rzeźb i wystroju wnętrz architektury sakralnej.
Antoni Wróblewski - jak sam o sobie mawia - urodził się w ubiegłym tysiącleciu.
Jego dzieciństwo przeminęło w Platerowie,a edukację techniczną stopnia średniego pobierał w Siedlcach.
Wykształcenie wyższe zdobył na Wydziale Grafki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwa i rysunku uczyli go profesorowie - Eugeniusz Markowski i Stanisław Poznański, a grafki artystycznej profesor Halina Chrostowska. Po studiach pracował w macierzystej uczelni, ale dość szybko powrócił do Siedlec, gdzie dotychczas pracuje twórczo.