KONCERT ZESPOŁU CAMERATA CRACOVIA oraz UKRAIŃSKIEGO BANDURZYSTY DMYTRA HUBJAKA

WYJĄTKOWY KONCERT ZESPOŁU CAMERATA CRACOVIA I UKRAIŃSKIEGO BANDURZYSTY DMYTRA HUBJAKA, ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 24 PAŹDZIERNIKA 2015 R. O GODZ. 19.00 w MIECHOWSKIM DOMU KULTURY przy ul. Racławickiej 10. IMPREZA SPONSOROWANA BĘDZIE m.in. PRZEZ TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUKI.

 

W koncercie kierowanym przez IRENEUSZA TRYBULCA wystąpi ukraińskie bandurzysta DMYTRO HUBJAK, który dał się już poznać naszej publiczności, występując przed laty samodzielnie na jednym ze spotkań z cyklu „Noce i dnie Ziemi Miechowskiej”, gdzie wzbudził wiele sympatii i podziwu. Na koncercie w Miechowie CAMERATA CRACOVIA wspólnie z ukraińskim artystą zaprezentuje unikatowy program muzyczny Kanty polskie i ruskie, który został niedawno nagrany na płycie w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach.

 

CAMERATA CRACOVIA WYKONUJE TEN PROGRAM NA FESTIWALACH MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ ODBYWAJĄCYCH SIĘ NA TERENIE POLSKI, M. IN. W LEŻAJSKU, A 25 PAŹDZIERNIKA W RADOMIU. ZESPÓŁ WYSTĄPI W SKŁADZIE: MARTA TRYBULEC – SOPRAN, ADRIANNA BUJAK – SOPRAN, MAREK SKRUKWA – VIOLA DA GAMBA, DMYTRO HUBJAK – BANDURA (narodowy instrument ukraiński), IRENEUSZ TRYBULEC – LUTNIA.

 

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW TPS DO WYSŁUCHANIA KONCERTU!

WSTĘP WOLNY!

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •