Anna Dziubas

Anna Dziubas urodziła się i mieszka w Nowym Targu. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz uzyskała w 1988 roku. Kieruje Galerią Sztuki „Jatki” w Nowym Targu od początku jej istnienia, obecnie noszącej nazwę: Galeria Jatki. Małopolskie Biuro Wystaw Artystycznych. Zajmując się zawodowo wystawiennictwem, upowszechnia polską sztukę współczesną, poszerzając działalność instytucji o wystawy organizowane we we współpracy z galeriami partnerskich miast w Niemczech i na Słowacji. Organizuje również ambitne wystawy o charakterze muzealnym, m.in. Marca Chagalla czy Pabla Picassa.

W roku 2006 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Annę Dziubas Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2016 roku została odznaczona Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”. Anna Dziubas uprawia własną twórczość z zakresu malarstwa, witrażu (w technologii Tiffany’ego) oraz kolażu. Jej twórczość cechuje ekspresja formy i koloru. Najważniejszym elementem jej kompozycji jest nastrojowość, a tematem twórczych wypowiedzi jest pejzaż i zaobserwowana w nim metafizyczna zjawiskowość. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą – na Słowacji, we Włoszech i w Finlandii.W 2010 roku zrealizowała w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu wystawę indywidualną pt.: "Oglądając się za siebie", na którą składały się obrazy  powstałe w ciągu ostatnich 20 lat. A w 2018 wystawę „W pamięci zanotowane” w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, o której Marzena Stec napisała: "W swojej twórczości [autorka wystawy] dzieli się spostrzeżeniami i emocjami z miejsc, które fascynują, zadziwiają i dają wytchnienie. To niejednokrotnie jest nasz pejzaż, widok z okna, zapamiętany mijany dom na skraju drogi".  

 

W 2020 roku na wystawie środowiskowej 29. PREZENTACJE NOWOTARSKIE: MIASTO SÓW, zaprezentowała również swój obraz o tej tematyce  obraz "SOWY i LUDZIE SOWY", prezentowany poniżej.

 

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •