Ryszardowi Chwastkowi - Przyjaciele

„Łzy” - rzeźba zadedykowana Ryszardowi Chwastkowi, wykonana dla upamiętnienia społecznika, wieloletniego instruktora i komendanta Hufca ZHP, przyjaciela młodzieży, radnego Rady Miejskiej.

Ryszard Chwastek zmarł nagle w 2010 roku (w wieku 50 lat), w czasie koncertu przy Dworku "Zacisze". W tym miejscu ustawiono więc rzeźbę plenerową wykonaną przez artystę rzeźbiarza  z Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Miejsce to jest często odwiedzane przez młodzież, która spotykając się przy Dworku "Zacisze" poznaje historię tego miejsca oraz wydarzeń dawnych i tych nie bardzo odległych.

 

Rzeźba wykonana jest z kamienia zwanego potocznie zygmuntówką. Artysta zalicza ją do cyklu rzeźbiarskiego "Kalendarze", który realizuje od kilku lat. Tę plenerową rzeźbę najlepiej charakteryzuje sam artysta: Charakterystyczne wybrania, nazwane przeze mnie łezkami odnoszą się do wspomnień, tęsknot, zapisanych w przeszłości radości i smutków. Światło zostawione między dwiema bryłami, wprowadzające przestrzeń w obręb rzeźby, symbolizować może przejście na drugą stronę, otwarte drzwi ...

                                                                                            


Galeria zdjęć: Ryszardowi Chwastkowi - Przyjaciele

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •