2. Koncepcje rozwoju Dworku
 1. Koncepcje rozwoju Dworku
 3. Koncepcje rozwoju Dworku
 4. Koncepcje rozwoju Dworku
 5. Koncepcje rozwoju Dworku

Koncepcje rozwoju działalności

BWA „U Jaksy” już od wielu lat czyni starania aby obiekt ten był wizytówką Miechowa – w 2015 r. za opiekę nad dworkiem BWA „U Jaksy” zostało wyróżnione w Konkursie im. M. Korneckiego, za działalność prowadzoną w zakresie ożywiania zabytkowych obiektów architektury drewnianej, a w 2017 wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, m.in. za zaangażowanie w dążeniu do rozbudowy i budowy infrastruktury Dworku.

Aby obiekt ten mógł należycie służyć miechowskiemu społeczeństwu musi mieć w swoim otoczeniu przestrzeń do użytku publicznego i odpowiednią infrastrukturę. BWA „U Jaksy” we współpracy z Pracownią Projektową FEDAK przystąpiło do opracowania stosownych planów, zmierzających do odbudowy zabudowań dworskich oraz budowy parkingu przy ul. Racławickiej w bezpośrednim sąsiedztwie Dworku

Mieszkańcy Miechowa uwierzyli, że można włączyć miasto do ruchu turystycznego, z którego czerpie korzyści niemal cała Małopolska. Powstają kawiarenki i inne lokale gastronomiczne, miasto podejmuje wiele zabiegów aby turysta czuł się tu dobrze. Wkrótce powstanie trasa rowerowa, a już teraz zdarza się, że turyści z Krakowa przybywają do Dworku na rowerach. Podróż z Krakowa do Miechowa można pokonać szybką koleją lub często kursującymi busami. Można też przyjechać samochodem osobowym, który będzie można zaparkować tuż przy Dworku. Turystów wabi też duży i nowoczesny kryty basen, wyposażony w różne atrakcje.

Miechów leży w bliskiej odległości od Krakowa (40 km.) i jest atrakcyjnym terenem na bliskie wypady turystyczne dla jego mieszkańców. Stworzenie bardziej rozbudowanej ofert kulturalnej uczyni to miasteczko na tyle atrakcyjne, że stanie się alternatywą dla zapracowanych Krakowian w czasie weekendów. Podróż na południe od Krakowa jest bardzo uciążliwa ze względu na zatłoczone drogi, więc wielu krakowian rezygnuje z wypoczynku na wolnym powietrzu. Zatłoczony Kraków przez odwiedzających go turystów również zniechęca do wyjścia z domu. Miechów upatruje dużej szansy na wypełnienie tej luki. 

 

Mieszkańcy Miechowa już wiedzą, że rozbudowa infrastruktury Dworku „Zacisze” jest inwestycją we wzrost możliwości rozwoju usług kierowanych do obsługi ruchu turystycznego, a to jest szansą na gospodarczy rozkwit Miechowa. Pracownia Projektowa FEDAK wykonała wszystkie projekty, zilustrowane powyżej, nieodpłatnie, jako wkład własny dla wspólnego dobra miechowskiego społeczeństwa. 

W miechowskim Dworku

U progu kolejnego sezonu turystycznego zaglądamy do Dworku "Zacisze" w Miechowie. To dość nieoczywisty kierunek, tymczasem miasto leży na trasie z Krakowa do Warszawy i kusi pięknymi zabytkami. Jednym z nich jest perełka architektury drewnianej - Dworek "Zacisze". Obiekt piękny, ale niestety wciąż bez niezbędnej infrastruktury dla turystów. Problem jest prozaiczny, bo chodzi o... brak toalet.

KLIKNIJ ZDJĘCIE OBOK

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-miechowskim-dworku-zacisze-ciagle-nie-ma-toalet-dla-turystow/

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •