Powyżej na zdjęciu: Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywający praktyki zawodowe w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, prowadzący badania w powiecie Miechowskim, w dniu rozpoczęcia badań etnograficznych.
Malowniczy Dworek przyciąga turystów pragnących posiedzieć wśród natury pod rozłożystymi drzewami czy chcących choćby przez chwilę poczuć atmosferę XVIII-wiecznego dworku. Ważną funkcją Dworku jest propagowanie patriotyzmu i kultury polskiej.
Na zdjęciu przy fortepianie Jerzy Sas Kulczycki (były asystent konsularny Rodezji – Zimbabwe i Południowej Afryki (przed przybyciem do Wielkiej Brytanii – w Afryce przebywał od 1971-1983) – asystent kulturalny MSW Wielkiej Brytanii) – historyk rodzinny Rodu Kulczyckich do którego należeli byli właściciele Dworku. Fortepian bedący niegdyś własnością rodziny Kulczyckich zamieszkałych w Wiedniu, obecnie znajdujący się na wyposażeniu w Dworku "Zacisze" jest łacznikiem historii rodzinnej, która wpisuje się w teraźniejszość ożywiając dawną i współczesną kulturę.
10 września 2016 r. w Dworku "Zacisze" wystąpił krakowski bard – poeta i pieśniarz Leszek Długosz. Koncert zorganizowano w ramach Europejskich Dni dziedzictwa.
Członkowie Towarzystwa Miłośników Wiśnicza w czasie wizyty w Dworku śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie Stanisława Domańskiego, który grał na zabytkowym fortepianie.
Flaga Polski z lat 1940-1947 pochodząca z Londynu z czasów funkcjonowania Kierownictwa Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie, przekazana przez Jerzego Sas Kulczyckiego, który jako potomek marynarzy, zaopiekował się dwiema flagami po likwidacji (2009) Stowarzyszenia Marynarki Wojennej w Londynie skupiające kombatantów – weteranów. Jedną z nich przekazał do Dworku „Zacisze” jako dar, by zachować pamięć o rodzinie Kulczyckich.
Po prawej stronie grafika pt. Zygmunt Luksemburczyk, przekazana do Izby Wodza wraz z serią grafik przedstawiających Królów Polski z dynastii Piastów. Wszystkie grafiki zakupił, oprawił i przekazał do Dworku Bronisław Nowak z firmy Aladyn w krakowie.
Powyżej płaskorzeźby oprawione w ramki, przedstawiające Wizerunki Orła Białego.
Izba Wodza jest często wizytowana przez honorowych gości odwiedzających Miechów.
Norwegowie - przedstawiciele norweskiej organizacji PEACEPAINTING, wizytujący Polskę w ramch projektu Malowanie dla pokoju, w którym uczestniczyła też młodzież reprezentująca Miechów. W ramach warsztatów PEACEPAINTING, przy dworku "Zacisze" odbyło się wielkie malowanie rodzinne.
Jaga Wrońska z Kabaretu LOCH CAMELOT w Krakowie koncertuje w Dworku w czasie Dni Miechowa w 2014 r. wykonując utwory pod wspólnym tytułem Pieśni lasów i ziemi.
Turyści z Warszawy realizujący wycieczkę turystyczną Na północ od Krakowa
Międzynarodowy Plener Malarski "Barwy Małopolski" - Miechów 2016 - uczestnicy pleneru i miechowianie.