BWA „U Jaksy” już od wielu lat czyni starania aby obiekt ten był wizytówką Miechowa – w 2015 r. za opiekę nad dworkiem BWA „U Jaksy” zostało wyróżnione w Konkursie im. M. Korneckiego, za działalność prowadzoną w zakresie ożywiania zabytkowych obiektów architektury drewnianej, a w 2017 wyróżnione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, m.in. za zaangażowanie w dążeniu do rozbudowy i budowy infrastruktury Dworku.
Aby obiekt ten mógł należycie służyć miechowskiemu społeczeństwu musi mieć w swoim otoczeniu przestrzeń do użytku publicznego i odpowiednią infrastrukturę. BWA „U Jaksy” we współpracy z Pracownią Projektową FEDAK przystąpiło do opracowania stosownych planów, zmierzających do odbudowy zabudowań dworskich oraz budowy parkingu przy ul. Racławickiej w bezpośrednim sąsiedztwie Dworku
Mieszkańcy Miechowa uwierzyli, że można włączyć miasto do ruchu turystycznego, z którego czerpie korzyści niemal cała Małopolska. Powstają kawiarenki i inne lokale gastronomiczne, miasto podejmuje wiele zabiegów aby turysta czuł się tu dobrze. Wkrótce powstanie trasa rowerowa, a już teraz zdarza się, że turyści z Krakowa przybywają do Dworku na rowerach. Podróż z Krakowa do Miechowa można pokonać szybką koleją lub często kursującymi busami. Można też przyjechać samochodem osobowym, który będzie można zaparkować tuż przy Dworku. Turystów wabi też duży i nowoczesny kryty basen, wyposażony w różne atrakcje.
Miechów leży w bliskiej odległości od Krakowa (40 km.) i jest atrakcyjnym terenem na bliskie wypady turystyczne dla jego mieszkańców. Stworzenie bardziej rozbudowanej ofert kulturalnej uczyni to miasteczko na tyle atrakcyjne, że stanie się alternatywą dla zapracowanych Krakowian w czasie weekendów. Podróż na południe od Krakowa jest bardzo uciążliwa ze względu na zatłoczone drogi, więc wielu krakowian rezygnuje z wypoczynku na wolnym powietrzu. Zatłoczony Kraków przez odwiedzających go turystów również zniechęca do wyjścia z domu. Miechów upatruje dużej szansy na wypełnienie tej luki.
Mieszkańcy Miechowa już wiedzą, że rozbudowa infrastruktury Dworku „Zacisze” jest inwestycją we wzrost możliwości rozwoju usług kierowanych do obsługi ruchu turystycznego, a to jest szansą na gospodarczy rozkwit Miechowa. Pracownia Projektowa FEDAK wykonała wszystkie projekty, zilustrowane powyżej, nieodpłatnie, jako wkład własny dla wspólnego dobra miechowskiego społeczeństwa.
U progu kolejnego sezonu turystycznego zaglądamy do Dworku "Zacisze" w Miechowie. To dość nieoczywisty kierunek, tymczasem miasto leży na trasie z Krakowa do Warszawy i kusi pięknymi zabytkami. Jednym z nich jest perełka architektury drewnianej - Dworek "Zacisze". Obiekt piękny, ale niestety wciąż bez niezbędnej infrastruktury dla turystów. Problem jest prozaiczny, bo chodzi o... brak toalet.
KLIKNIJ ZDJĘCIE OBOK
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-miechowskim-dworku-zacisze-ciagle-nie-ma-toalet-dla-turystow/