Obrazy Sacrum

W dniach 29.02-25.03.2008 w miechowskiej Galerii Sztuki "U Jaksy" malarstwo "Obrazy Sacrum", wystawę zorganizowaną w ramach VII Konfrontacji Artystycznych "Sacrum w sztuce" w Wadowicach w 2007 roku.

Obrazy o tematyce religijnej malowane przez młodych artystów mają bardzo nowatorski charakter; wyrażane są poprzez współczesne symbole pojmowania wiary i filozofię opartą na obserwacji współczesności. Wystawa jest stworzona przez młodych i adresowana głównie do ludzi młodych, którzy poszukują głębi w spłaszczonym, porażonym, "przygniecionym" przez rzeczywistość życiu.
Jury konkursowemu, w trakcie którego powstały te prace, przewodniczył prof. Jan Pamuła. Do wystawy "Obrazy Sacrum" zakwalifikowano 45 prac 28 autorów. Znaczna ich część została wyeksponowana w piwnicznych wnętrzach galerii "U Jaksy".
_- Cały zestaw nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy prac jest świetnym przykładem ciągłej obecności tematyki biblijnej we współczesnej sztuce, zarówno w aspekcie uniwersalnym, duchowym, jak i w odniesieniu do rozumienia współczesnej realności - _pisze w katalogu prof. Pamuła.
Warto w przedświątecznym zagonieniu pokontemplować przez moment ponadczasowe treści zawarte w "Obrazach Sacrum".
 

 

Chwile piątkowego wernisażu uświetnił pięknym montażem słowno-muzycznym zespół z Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem szkolnej katechetki s. Joanny Zielińskiej. Tekst i fot. (WOJ)

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •