MIECHOWSCY ARTYŚCI W NOWYM TARGU

Miechowscy Artyści „Spotkanie” to tytuł wystawy prezentowanej w Galerii Sztuki BWA „Jatki” w Nowym Targu na przełomie lat 2022/2023. Ekspozycja przedstawia twórczość dziesięciu współczesnych artystów związanych z Miechowem, reprezentujących różne pokolenia oraz wielorakie postawy twórcze. Dzięki temu wystawa jest bogata w emocje a także w różnorodną tematykę i rozwiązania formalne. Swoje prace prezentują Barbara Chorążek, Grzegorz Chorążek, Marek Hołda, Zbigniew Hołda, Krzysztof Kolarz, Natalia Nasada-Wojtal, Sylwia Ogiela, Krystyna Olchawa, Paweł Olchawa i Mirosław Szumerowski.
Każde środowisko artystyczne potrzebuje spojrzenia z dystansu na swoje dokonania oraz wymiany doświadczeń, a także prezentowania wystaw w nowych przestrzeniach galeryjnych.
Współpraca pomiędzy Galerią „Jatki” a Galerią „U Jaksy” jest świetną konfrontacją dla artystów, odbiorców sztuki oraz organizatorów tych przedsięwzięć. "
Paweł Olchawa (dyrektor BWA U JAKSY W Miechowie
20 stycznia w Naszej Galerii odbył się finisaż wystawy, która cieszyła oglądających przez miesiąc. Na spotkanie z nowotarżanami przybyła mocna reprezentacja miechowian - w tym siedmiu wystawiających. Były wywiady do Nowotarskiej Telewizji Kablowej i Tygodnika Podhalańskiego , i wiele miłych niespodzianek. Pierwszą był występ p. Jakuba Mietły - znakomitego arkordeonisty. Było i brzmienie delikatne i z nienacka zagrały organy. Dziękuję - piękny prezent na początek roku. Potem coś dla ciała - kulki serowe, kwiaty i życzliwy serdeczny uśmiech. Z żalem żegnamy wystawę, Nie koniec to naszej współpracy. Niebawem ciąg dalszy.


  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •