KONCERT GITAROWY Danila Sevostianov z Petersburga oraz Ziemowita Bućko z Katowic.

 

 

Słuchacze odbyli fascynującą podróż przez historię gitary klasycznej, wraz z młodymi, ale już doświadczonych muzykami: Danilem Sevostianov z Petersburga oraz Ziemowitem Bućko z Katowic.

Gitarzyści grali utwory od baroku do klasycyzmu, od romantyzmu do awangardy i ekscytujących rytmów i melodii.

Ziemowit Bućko rozpoczął naukę gry na gitarze w PSM I i II st. w Łomży mając 8 lat. W czasie swojej edukacji wielokrotnie brał udział w warsztatach gitarowych na terenie Polski doskonaląc swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych pedagogów i artystów z całego świata. W II Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych które odbyły się w Elblągu Ziemowit Bućko zdobył II miejsce. Trzykrotnie współpracował z Filharmonią Łomżyńską wykonując dzieła Joaquina Rodrigo czy Astora Piazzolli z towarzyszeniem orkiestry. Obecnie kształci się w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Aliny Gruszki. W Miechowie koncertował już z zespołem Kwartet gitarowy Mandala.


Danila Sevostianov

- laureat międzynarodowych konkursów, w tym na festiwalu "Guitar wirtuozi" (St. Petersburg), konkurencja opanowania gitary "GitAs" (Kijów), Festiwalu Muzyki na Balaton (Węgry). Prowadzi bardzo aktywne życie koncertowe. Obecnie studiuje w klasie gitary Michaela Radyukevicha. Doskonali swoje umiejętności na międzynarodowych festiwalach gitarowych takich znanych gitarzystów jak András Csáky, Reinberta Evers i Sung Jin Kim.

 


  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •