Wystawy 2013 - 2014

13. Z AUSTRII

W wystawie zatytułowanej "13. z Austrii" uczestniczą: Christian Eichinger, Christine Eichinger, Renate Korinek, Christine Krapfenbauer-Cermak, Walter Maringer, Norbert Mayerhofer, Robert Petschinka, Hanna Scheibenpflug, Franz Seitl, Gudrun Seitl, Marie Anna Stressler, Rudolf Stressler, Anita Windhager

Malarstwo Waltera Maringera. Portrety ludzi

7 listopada 2013 r. otwarto wystawę prac austriackiego artysty Waltera Maringera, który wielokrotnie gościł w Miechowie jako uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich. Tym razem artysta zaprezentował indywidualną wystawę pt.: Portrety ludzi.

Światło w cieniu. RYSUNEK I MAŁE FORMY RZEŹBIARSKIE WINCENTEGO KUĆMY

Rysunku Wincentego Kućmy nie można oddzielić od rzeźby, pomimo faktu, że mogą istnieć niezależnie. Te dwa światy splatają się ze sobą i wpływ jednej dyscypliny na drugą jest widoczny. Niekiedy rysunek bywa miękki, kiedy indziej twardy. Różny, jak różne są materiały rzeźbiarskie: glina, drewno, kamień.

ZIEMIA ZIEMIĄ MALOWANA Antoniego Wróblewskiego

I tak ziemia, która go otacza zostaje przeniesiona - dosłownie - na płótna i papier. Tę sztukę mieszkańcy Miechowa dobrze znają. Antoni Wróblewski odwiedza ich latem każdego roku, bo jak mówią pracownicy tutejszej galerii "U Jaksy", artysta wie, że spotka tu osoby równie zafascynowane przyrodą.

Malarstwo Jerzego Martynów

Urodzony w 1956 r. w Tarnowie. Studiował malarstwo i architekturę wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Buczka uzyskał w 1985 r. Zrealizował 42 wystawy indywidualne. Uczestniczy w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. we Fracji, Danii, Niemczech, Kanadzie i Belgii.

Malarstwo Ireneusza Wrzesnia

„Powroty”

Artysta zatytułował swoją wystawę „Powroty”. Miechowska ekspozycja była swoistym powrotem artysty do miejsca urodzenia i dzieciństwa spędzonego na ziemi miechowskiej. Również prezentowane obrazy są zapisem zapamiętanych pejzaży i portretowanych osób, które pomimo upływu czasu są dla artysty bardzo ważne.

Malarstwo Jaroslava Uhela

Jaroslav Uhel urodził się 18 stycznia 1954 roku w dzielnicy Liptovskiego Mikuláša w Słowacji. Studiował na Uniwersytecie Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy, gdzie uzyskał tytuł doktora teorii sztuk wizualnych i kształcenia. Studiował również na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w której uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest członkiem Słowackiego Związku Artystów Plastyków w Bratysławie. Pracuje jako pedagog na Uniwersytecie Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Ponad dwadzieścia lat zajmuje się malarstwem, aparycją grafiki i książek oraz wykonuje ilustracje. Jest autorem ilustracji do książek i czasopism, projektów okładek, katalogów, broszur, twórcą plakatów, kart telefonicznych, rozwiązań ekspozycyjnych i przestrzennych w architekturze. Główną dziedziną jego twórczości jest malarstwo kameralne. W twórczości podejmuje różne tematy, ale przede wszystkim interesują go rozważania religijne. Uczestniczył w ponad dziewięćdziesięciu wystawach zbiorowych i zorganizował ponad trzydzieści wystaw indywidualnych. Jego dzieła znajdują się w zbiorach państwowych i w zbiorach prywatnych, na terenie Słowacji oraz w Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce, USA, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Rosji i w Grecji. Znajduje czas na działalność publicystyczną, wydaje artykuły poświęcone sztuce plastycznej i teorii sztuki .


Malarstwo Jacka Pasiecznego

W Galerii „U Jaksy” oglądać możemy malarstwo Jacka Pasiecznego, doktora sztuki, wykładowcy na Wydziale Architektury i Sztuk pięknych w krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. O jego malarstwie prof. Stanisław Baj napisał: Widać, że malarz przeżywa ten świat z ogromną satysfakcją, jest nim poruszony do głębi.

Marzena Zacharewicz - ''Kamyki w ustach''

Marzena Zacharewicz, jako laureatka I Ogólnopolskiego konkursu rysunkowego im. S. Żechowskiego, zaprezentowała w Galerii „U Jaksy” swoją indywidualną wystawę.

Narodziny Rzeźby

Wraz z narodzinami Nowego Roku miechowskie BWA ogłosiło jednocześnie „Narodziny rzeźby”. To tytuł noworocznego wydarzenia zorganizowanego w ogrodzie Dworku „Zacisze”, które połączono z tradycyjnym kolędowaniem.

Malarstwo współczesne ze zbiorów kieleckiego BWA

Styczniowa wystawa w Galerii „U Jaksy” poświęcona została współczesnej sztuce polskiej, z naciskiem na jej nurt abstrakcyjny i surrealistyczny. Zaprezentowana ekspozycja powstała na bazie kolekcji sztuki kieleckiego BWA.

I Ogólnopolski Konkurs Rysunkowy im. S. Żechowskiego pt.: ''Portrety zaprzyjaźnione''

Ekspozycja w krakowskiej galerii sztuki La Perla była trzecią edycją wystawy prezentującej prace zgłoszone do I Ogólnopolskiego Konkursu im. Stefana Żechowskiego pt.: „Portrety zaprzyjaźnione”, ogłoszonego po raz pierwszy w 2012 roku przez miechowskie BWA.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •