W wystawie zatytułowanej "13. z Austrii" uczestniczą: Christian Eichinger, Christine Eichinger, Renate Korinek, Christine Krapfenbauer-Cermak, Walter Maringer, Norbert Mayerhofer, Robert Petschinka, Hanna Scheibenpflug, Franz Seitl, Gudrun Seitl, Marie Anna Stressler, Rudolf Stressler, Anita Windhager
7 listopada 2013 r. otwarto wystawę prac austriackiego artysty Waltera Maringera, który wielokrotnie gościł w Miechowie jako uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich. Tym razem artysta zaprezentował indywidualną wystawę pt.: Portrety ludzi.
Rysunku Wincentego Kućmy nie można oddzielić od rzeźby, pomimo faktu, że mogą istnieć niezależnie. Te dwa światy splatają się ze sobą i wpływ jednej dyscypliny na drugą jest widoczny. Niekiedy rysunek bywa miękki, kiedy indziej twardy. Różny, jak różne są materiały rzeźbiarskie: glina, drewno, kamień.
I tak ziemia, która go otacza zostaje przeniesiona - dosłownie - na płótna i papier. Tę sztukę mieszkańcy Miechowa dobrze znają. Antoni Wróblewski odwiedza ich latem każdego roku, bo jak mówią pracownicy tutejszej galerii "U Jaksy", artysta wie, że spotka tu osoby równie zafascynowane przyrodą.
Urodzony w 1956 r. w Tarnowie. Studiował malarstwo i architekturę wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Buczka uzyskał w 1985 r. Zrealizował 42 wystawy indywidualne. Uczestniczy w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. we Fracji, Danii, Niemczech, Kanadzie i Belgii.
„Powroty”
Artysta zatytułował swoją wystawę „Powroty”. Miechowska ekspozycja była swoistym powrotem artysty do miejsca urodzenia i dzieciństwa spędzonego na ziemi miechowskiej. Również prezentowane obrazy są zapisem zapamiętanych pejzaży i portretowanych osób, które pomimo upływu czasu są dla artysty bardzo ważne.
Jaroslav Uhel urodził się 18 stycznia 1954 roku w dzielnicy Liptovskiego Mikuláša w Słowacji. Studiował na Uniwersytecie Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy, gdzie uzyskał tytuł doktora teorii sztuk wizualnych i kształcenia. Studiował również na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w której uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest członkiem Słowackiego Związku Artystów Plastyków w Bratysławie. Pracuje jako pedagog na Uniwersytecie Macieja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Ponad dwadzieścia lat zajmuje się malarstwem, aparycją grafiki i książek oraz wykonuje ilustracje. Jest autorem ilustracji do książek i czasopism, projektów okładek, katalogów, broszur, twórcą plakatów, kart telefonicznych, rozwiązań ekspozycyjnych i przestrzennych w architekturze. Główną dziedziną jego twórczości jest malarstwo kameralne. W twórczości podejmuje różne tematy, ale przede wszystkim interesują go rozważania religijne. Uczestniczył w ponad dziewięćdziesięciu wystawach zbiorowych i zorganizował ponad trzydzieści wystaw indywidualnych. Jego dzieła znajdują się w zbiorach państwowych i w zbiorach prywatnych, na terenie Słowacji oraz w Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce, USA, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Rosji i w Grecji. Znajduje czas na działalność publicystyczną, wydaje artykuły poświęcone sztuce plastycznej i teorii sztuki .
W Galerii „U Jaksy” oglądać możemy malarstwo Jacka Pasiecznego, doktora sztuki, wykładowcy na Wydziale Architektury i Sztuk pięknych w krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. O jego malarstwie prof. Stanisław Baj napisał: Widać, że malarz przeżywa ten świat z ogromną satysfakcją, jest nim poruszony do głębi.
Marzena Zacharewicz, jako laureatka I Ogólnopolskiego konkursu rysunkowego im. S. Żechowskiego, zaprezentowała w Galerii „U Jaksy” swoją indywidualną wystawę.
Wraz z narodzinami Nowego Roku miechowskie BWA ogłosiło jednocześnie „Narodziny rzeźby”. To tytuł noworocznego wydarzenia zorganizowanego w ogrodzie Dworku „Zacisze”, które połączono z tradycyjnym kolędowaniem.
Styczniowa wystawa w Galerii „U Jaksy” poświęcona została współczesnej sztuce polskiej, z naciskiem na jej nurt abstrakcyjny i surrealistyczny. Zaprezentowana ekspozycja powstała na bazie kolekcji sztuki kieleckiego BWA.
Ekspozycja w krakowskiej galerii sztuki La Perla była trzecią edycją wystawy prezentującej prace zgłoszone do I Ogólnopolskiego Konkursu im. Stefana Żechowskiego pt.: „Portrety zaprzyjaźnione”, ogłoszonego po raz pierwszy w 2012 roku przez miechowskie BWA.