KONCERT LESZKA DŁUGOSZA W DWORKU \

6.. września 2016

10 września 2016 r. o godzinie 17.30

 w Dworku "Zacisze"

wystąpi krakowski bard - poeta i pieśniarz

LESZEK DŁUGOSZ

 

Koncert poprzedzi wykład  pt. „O Narodzinach Polski i panowaniu Dynastii Piastów”, połączony z uroczystym włączeniem do wyposażenia galerii siedmiu kolorowanych grafik przedstawiających królów Polski: Mieszka I (960 – 992) Bolesława Chrobrego (992-1025), Mieszka II Lamberta (1025 – 1034), Kazimierza Odnowiciela I (1038 – 1058), Bolesława II Śmiałego (1058 – 79), Władysława I Hermana (1079 – 1102), Władysława II (1138 – 1146). 

Imprezę zorganizowano w ramach
EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

Film zrealizowany dla TV Kraków przez Annę Kaszewską zatytułowany Czas refleksji

12.. lutego 2016

Film opowiada o artyście, który jest tytanem pracy. Profesor Wincenty Kućma wstaje bardzo wcześnie rano i do wieczora rzeźbi albo zajmuje się rysunkiem, grafiką lub fotografią. Dzień bez rzeźbienia, projektowania, komponowania i innych form twórczej aktywności – uważa za czas zmarnowany. Bo jak często o sobie mówi: nie można zakopywać swoich talentów – trzeba zostawić po sobie ślad, żeby nie było przykro umierać.

MIECHOWSKA MADONNA - MALOWANIE DLA POKOJU

30.. listopada 2014

29 listopada na Krużgankach w Miechowskiej Bazylice odbyły się warsztaty plastyczne z cyklu MALOWANIE DLA POKOJU. Tym razem tematem zajęć była Miechowska Madonna. Młodzież z Miechowa, Proszowic, Nowego Brzeska, Koszyc, Starego Sącza, Białego Dunajca i Myślenic uczestniczyła w polsko-norweskim projekcie Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – "Peacepainting w Polsce i w Norwegii”, którego liderem jest Biblioteka Powiatowa w Proszowicach. BWA "U Jaksy" jako jedna z ośmiu uczestniczących instytucji w tym projekcie, było gospodarzem zajęć. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej GiMM, powitaniem młodzieży i ich opiekunów przez Burmistrza Miechowa Dariusza Marczewskiego. Wykład na temat współczesnego portretu wygłosiła pani prof. Irena Popiołek, która swoje wystąpienie ilustrowała własnymi malarskimi portretami.

Młodzież wykonała prace inspirowane wykładem prof. Ireny Popiołek, a przesłaniem było namalowanie takiej Madonny, jąką każdy młody twórca nosi w swoim sercu. Poniżej prezentujemy kilka portretów, które powstały w Miechowie.


   

 

   

   

 

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •