KONCERT ZESPOŁU SOKÓŁ ORKESTAR

SOKÓŁ ORKESTAR to zespół z Krakowa, będący unikatem na polskiej scenie muzycznej! Potężna dawka słowiańskiej energii, unikalny styl grania charakterystyczny dla Bałkanów, oryginalny repertuar oraz piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie!

Liderem zespołu jest Przemek Sokół, zafascynowany muzyką etniczną trębacz, kompozytor i aranżer, mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. To właśnie z jego inicjatywy w 2011 roku powstał Sokół Orkestar.

Na REPERTUAR zespołu składają się autorskie piosenki, utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii, a także stare melodie z terenów Polski w nowoczesnych aranżacjach.

W czerwcu 2011 roku nakładem wydawnictwa Mystic Production ukazała się na rynku płyta „SLAVIC SOUL”, a na niej utwór „Tylko Ty”. Zarówno album, jak i sama piosenka zdobyły popularność w wielu rozgłośniach radiowych m. in. w Programie 3 Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Szczecin oraz Radiu Kaszuby.

Zespół zapraszał również do współpracy artystów takich jak Renata Przemyk, co zaowocowało nagraniem wspólnej piosenki "Kochaj, niczego nie chcę" oraz Aloszę Awdiejewa do wspólnego nagrania utworu „Rozmowa szczera krótka”. W sierpniu 2012 zespół pokazał się szerszej publiczności w TVP2 na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze z gorąco przyjętym romansem „Dwie gitary”.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •