KONCERT NOELA COUTTSA

Z egzotycznym koncertem wystąpił w Galerii "U Jaksy" Noel Coutts - żeglarz, pieśniarz, gitarzysta.... Pochodzi z Szetlandów. Ma na swoim koncie 6 albumów, a w Nowej Zelandii uważany jest za legendę blues'a. W 2005 roku spakował się i wyruszył, jak sam to określa, na żeglarsko - muzyczną przygodę.

Noel to muzyk, poeta, aktor i gawędziarz. Swój czas i aktywność artystyczną dzieli między Nową Zelandię, gdzie mieszka, i Europę. Urodził się na Wyspach Szetlandzkich, ma żonę Europejkę - Polkę i w ogóle jest obieżyświatem - miłośnikiem żeglarstwa. Uznany w Nowej Zelandii za legendę bluesa wydał pod swoim imieniem 8 albumów. W Queenstone przez ponad 10 lat (do 2007) regularnie koncertował z innymi muzykami jako Custer's Last Band.
Coutts to artysta uniwersalny. Z równym powodzeniem występował, realizując się także jako aktor, w wystawianej przez Living Arts New York Opera Company Porgy and Bess. Był jedynym białym w obsadzie, ale jego wcale niebiały głos wzbudził podziw jednego z jej członków. W 2008 w czasie europejskiego tournée tego przedstawienia (Rosja, Polska, Łotwa, Estonia i Grecja), kiedy to instrumentalnego wsparcia zamorskim artystom udzielały miejscowe orkiestry filharmoniczne, poznał polską flecistkę, Elżbietę Tabernacką.
W 2009 zostali małżeństwem i teraz pół życia spędzają w Nowej Zelandii a pół w Europie: Warszawie i Londynie, odwiedzając wnuki i występując czy to w duecie czy z zespołem. Ponadto Ela zdobywa szlify żeglarskie a Noel uczy się polskiego. W ten sposób spełniają się marzenia Noela o byciu wędrownym minstrelem, którego muzyka to mieszanka bluesa, country i rocka. Ale myliłby się ten, kto wyobraża go sobie wyłącznie jako romantycznego trubadura. Coutts komponuje również muzykę do filmów, jingle reklamowe, sam pojawiając się także w spotach.
Swoje podróże odbywa szkunerem z 1920 roku o nazwie Lady Sterling. Wyremontowana przez samego Noela zachwyca i stanowi rodzaj domu, w którym ważną rolę odgrywa springer spanielka o imieniu Maggie, towarzysząca również podczas występów artysty.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •