KONCERT MUZYKI OPEROWEJ

Paulina Stach - sopran

Xinren Zhou – pianistka

Prowadzenie koncertu - muzykolog - Wojciech Taborek


Paulina Stach - sopran

Ur. w 1986 roku w Olkuszu. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Olkuszu w klasie fletu poprzecznego pani Jadwigi Bryły - Gęgotek. Naukę kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fletu prof. Stanisława Pawlika oraz w klasie śpiewu prof. Ewy Kowalczyk. W czerwcu 2012 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku wokalistyka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie przez dwa lata prowadzona była przez adt. dr Tadeusza Leśniczaka, a następnie naukę kontynuowała w klasie śpiewu st. wykładowcy Haliny Skubis - Kalemba.. Obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich na kierunku wokalistyka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu st. wykładowcy Haliny Skubis - Kalemba.
Brała udział w spektaklu operowym "Suor Angelica" Giacomo Pucciniego w Operze Śląskiej w reżyserii maestro Wiesława Ochmana oraz w przedstawieniu operowym "Dziecko i czary" Maurice'a Ravela w ramach XVIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.
Brała udział w warsztatach i kursach woklanych pod kierunkiem m.in.: Karoliny Brachman, Wiesława Ochmana, Olgi Pasiecznik, Daniela Weeksa, Jadwigi Romańskiej, Ryszarda Karczykowskiego, Heleny Łazarskiej, Alicji Słowakiewicz - Wolańskiej.

XinRen Zhou - pianistka

Ur. w 1992 roku. Pochodzi z Changshan w prowincji Hunan w Chinach.Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat. Po zakończeniu nauki w Chang Jun High School w klasie fortepianu OuYang DaFan została wybrana jako jedna ze stypendystów w ramach wymiany studenckiej by kontynuować naukę w Polsce. W październiku 2011 roku rozpoczęła naukę na roku "zerowym" w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu adt kw. I st. Beaty Bilińskiej. Obecnie jest studentką I roku na kierunku instrumentalistyka w specjalności gry na fortepianie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Brała udział w wielu koncertach muzyki solowej oraz kameralnej w Chinach.

  • ORGANIZATOR:

  • PATRONAT:

  •  

  • PARTNERZY:

  •